Журналістський конкурс Чернігівщини: школярі на рівних з професіоналами



У середу, 13 грудня, в інституті історії НУ «Чернігівського колегіуму» імені Шевченка відбулося нагородження переможців та призерів конкурсу журналістів на краще висвітлення процесу євроінтеграції України.

Й (спойлер) кращим виявився журналіст нашого видання. Але про все по черзі.

Що то за конкурс?

Денис Шапошніков (у центрі) отримує нагороду

Конкурс проводив Центр досконалості Європейських студій імені Жана Моне в рамках реалізації проекту SEED «Вивчення Європи: освітній вимір». Головною умовою було: написати про євроінтеграцію на прикладі Чернігівської області.

При цьому організатори окремо підкреслювали: «Участь у конкурсі можуть взяти як досвідчені журналісти, так і початківці».

Тому серед переможців цього разу були не тільки журналісти, які вже працюють у медіа, а й юні колеги, що досі навчаються у школах (про переможців ми ще розповімо – терпіння):

Ірина Синельник (крайня праворуч) виступає перед учасниками та переможцями конкурсу

-Я повинна сказати, що мене розчарувала невелика кількість журналістських робіт й, можливо, не настільки масштабні дослідження у європейській тематиці, — зізналася членкиня журі Ірина Синельник. – Хочу сказати й про те, що мене порадувало: мене порадували наші школярі. Вони – майбутнє. Мабуть, це звучить банально, але це люди, які будуть розбудовувати України. Ми всі розуміємо, що після війни важливо не тільки відтворити те, як було, а й зробити краще. Мені дуже приємно, що ви розділяєте європейські цінності та мислите новими категоріями.

Так, а хто переміг-то?

Анастасія Велігоша (у центрі) під час нагородження

У категорії «дитяча журналістика» приз другої номінації отримав учень Чернігівського обласного наукового ліцею Вадим Платонов, а приз першої номінації – школярка чернігівської школи № 20 Анастасія Велігоша. Обидва вони, крім дипломів, мають отримати й грошовий приз – 100 євро.

Серед дорослих третє місце (й приз у 100 євро) виборов журналіст «Суспільне.Чернігів» Денис Шапошніков. А ось друге місце (та 150 євро) отримали… семикласники Городнянського ліцею № 1, учасники євроклубу «Співдружність» Діана (своє прізвище дівчина не назвала), Кирило Мельник, Анастасія Саєнко та їх керівниця Марія Клименко:

Учасники євроклубу «Співдружність»  отримають нагороду

-Ми зняли відео з городнянськими волонтерами. Запитували про те, наскільки складно бути волонтером, що для цього потрібно робити, як молодь може допомогти у цьому, — розповідає про матеріал, який приніс школярам успіх, Анастасія Саєнко.

Перемогу ж у конкурсі здобув журналіст порталу 0462.ua(так, того самого, що ви зараз читаєте) Сєргєй Карась:

Сєргєй Карась під час нагородження

-Так як ми наразі знаходимося у центрі Європейських студій, хотілося б бути таким «вопіючим у пустелі» (бо, на жаль, колег з європейських медіа тут немає) й нагадати Європі та світу, що, по-перше, ми дуже дякуємо за підтримку, яка вже надана й надається. Але тут, у Чернігові, відчувається начебто Європа, Америка втомилися від підтримки України: Росія вбивати українців не втомилася, здійснювати геноцид українців не втомилася, а європейці втомилися, — зазначив у своєму виступі Сєргєй Карась. – Це зрозуміло. Якби я жив в Європі, я б, напевне, теж втомився б від війни десь в Україні. Але, на жаль, Україна без Європи не встоїть. Чи встоїть Європа без України – теж питання відкрите. Тому хотілося б сказати: «Не забувайте Україну! Снаряди, нова зброя, ППО: це все потрібне на завтра, на сьогодні, на вчора».

Виграш – на ЗСУ

Як сказав у своєму виступі Сєргєй Карась, після отримання фінансового призу (кошти переможцям ще не надійшли), частину виграшу він віддасть чернігівським волонтерам на допомогу ЗСУ.

Про таке ж рішення публічно оголосила Анастасія Велігоша.

Але далі всіх пішли школярі з Городні. Вони пообіцяли весь свій виграш – 150 євро, передати тим волонтерам, інтерв’ю з якими й принесло їм нагороду – Ірині Нохрин та отцю Андрію (Романюку). Ці гроші також мають допомогти обороноздатності України:

Кирило Мельник

-Зараз йде війна, й потрібна підтримка кожного українця. Адже ми – одна сім’я й ми повинні один одному допомагати, — пояснив це рішення своєї команди Кирило Мельник.

Тож допомагаємо наближати перемогу, шановні українці! Й нагадуємо Європі, що найстрашніша європейська війна XXIстоліття досі триває: росіяни продовжують вбивати українців. А це значить, що нам потрібна зброя.

P. S. Матеріал-переможець під назвою "Merci de Tchernihiv: як Франція допомагає нашому місту" можна прочитати за посиланням. 

Чернігівська медіа група