Роботи по відновленню Чернігівської бібліотеки для юнацтва ведуться щоденно – бюджет близько 227 тисяч доларів



Сьогодні в Чернігівській облдержадміністрації пройшов брифінг «Про стан відновлення закладів культури обласного підпорядкування, які було пошкоджено/зруйновано внаслідок агресії російської федерації».Мова йшла про характер пошкоджень, відновлення культурної інфраструктури області, пошук і залучення коштів благодійників для відновлення обʼєктів.

Як повідомила у фейсбук Людмила Замай, директорка Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, внаслідок військового вторгнення з боку російської федерації в Чернігівській області зазнало руйнувань 132 об’єкта культури, серед них 9 закладів обласного підпорядкування.

Зокрема обговорювали відновлення пам’ятки архітектури – Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.

11 березня 2022 року внаслідок авіаційного бомбардування Чернігова російськими окупантами була фактично зруйнована пам’ятка архітектури ХІХ ст. – Музей українських старожитностей Тарновського, в якій з 1978 року розміщувалася Чернігівська бібліотека для юнацтва.

Роботи по відновленню Чернігівської бібліотеки для юнацтва ведуться щоденно – бюджет близько 227 тисяч доларів, фото-1


Станом на сьогодні виконані такі види робіт: демонтовано аварійні конструкції, залито новий фундамент під прибудову замість знищеного, відтворено усі цегляні стіни в автентичних формах та обрисах з використанням автентичного матеріалу, здійснено усі необхідні підсилення конструкцій з використанням металевих елементів та ремонт усіх тріщин методом ін’єктування та зшивання металевими елементами, змонтовано нове горищне перекриття та нову постійну кроквяну систему даху будівлі, частина покрівлі накрита захисною мембраною та інше.

Роботи по відновленню Чернігівської бібліотеки для юнацтва ведуться щоденно – бюджет близько 227 тисяч доларів, фото-2


При реалізації проекту реставрації будівлі бібліотеки планується відобразити «Відголосок війни» шляхом візуалізації існуючого пошкодження зовнішньої несучої стіни (тріщина в стіні не буде схована під шаром шпаклівки).

Для відновлення будівлі було залучено Світовий фонд пам’яток. В рамках співпраці, на сьогодні, між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Світовим фондом пам’яток підписано два Меморандуми про взаєморозуміння.

У рамках першого Меморандуму від 2 листопада 2022 року проведено роботи щодо захисту будівлі від руйнації шляхом встановлення захисної конструкції, яка убезпечила будівлю від факторів зовнішнього негативного впливу. Бюджет даних робіт склав близько 35 тис. доларів. Виконавець робіт – ТОВ «КДК-Інженірінг».

У рамках другого Меморандуму від 23 лютого 2023 року тривають відповідні протиаварійні роботи щодо стабілізації автентичних елементів споруди, відновлення зовнішніх несучих стін та нового постійного даху. Відповідні роботи ведуться щоденно. Бюджет у рамках Меморандуму складає близько 192 тис. доларів.

Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій погоджено розроблений ТОВ «Проект Іновації» проект «Протиаварійні роботи будівлі комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради, що є пам’яткою архітектури місцевого значення».

Відновлення цієї історичної споруди було відзначено як позитивний і унікальний приклад комітетом Верховної Ради.